Sponzori:

Sponzori

16. ročník Časovky do vrchu JANTEX Banské – Mláčky 2024 s novým rekordom trate 14:35 min. !!!

V nedeľu 18.8.2024 sa konal už 16. ročník časovky do vrchu JANTEX Banské – Mláčky. Štart pretekov bol stanovený na 10:00 hod.. Pretekalo sa na trati 6,4 km s prevýšením 325 m. Predpoveď počasia signalizovala príjemné počasie. Počas celého podujatia sa pohybovali teploty na úrovni cca +24°C. Na štarte sa zišlo 51 pretekárov, ktorí bojovali o pódiové umiestnenia v 14 kategóriách. Z domáceho klubu ŠK Banské nastúpilo na trať 7 pretekárov. V kategórii MTB nastúpilo na štart 11 pretekárov.

Celkovým víťazom podujatia sa stal Marek Čontofalský (PROefekt Across) s časom: 14:35 min. (Marek zároveň vytvoril nový REKORD TRATE !!!) na druhom mieste skončil Kamil Hronec (PKP) čas: 17:17 min. a na treťom mieste skončil Ján Doľacký (Vranov n/T) čas: 17:48 min. V kategórii žien zvíťazila domáca pretekárka Ema Borščová (ŠK Banské) s časom: 20:40 min. ( za traťovým rekordom zaostala iba 19 sekúnd !!!) na druhom mieste skončila Sarah Ištvan (PetistBike Humenné) čas: 27:17 min a na treťom mieste skončila Michaela Velčko (MV Running Team Sedliská) čas: 28:38 min. V kategórii domáci zvíťazili Ema Borščová (ŠK Banské) čas: 20:40 min. a Michal Ivančo (ŠK Banské ) čas: 21:35 min. Podujatie bolo zároveň druhým kolom Bančanského pohára 2024. Posledné kolo Bačanského pohára a zároveň vyhodnotenie bude na behu do vrchu Banské – Mláčky 22.9.2024 !!!

Marek Čontofalský (PROefekt Across) je prvý pretekár, ktorý pokoril magickú hranicu 15 minút a stanovil nový T R A Ť O V Ý R E K O R D časom: 14:35 min. !!! Zároveň zinkasoval prémiu za nový traťový rekord 70 eur. Zaujímavosťou podujatia bola aj pretekárska TOMBOLA losovali sme 20 x 20 eur. šekov od nášho hlavného partnera firmy JANTEX na nákup v predajniach JANTEX (Humenné, Michalovce, Prešov).

Ďakujeme za pomoc všetkým dobrovoľníkom a sponzorom, bez ktorých by to nešlo. Veľká vďaka patrí všetkým domácim pretekárom, ktorí reprezentovali ŠK Banské.

Zároveň ďakujem celému JANTEX Teamu a Racetime za skvelé a rýchle spracovanie výsledkov.

Ďalšie podujatie Beh do vrchu Banské – Mláčky už 22.9.2024 !!!